جهت جستجو در مطالب وب سایت انجمن ام اس ایران ؛ کلمه کلیدی مورد نظر را در بخش زیر وارد کرده و کلید Enter را بر روی صفحه کلید بفشارید .

 

صفحه اصلي
مطالب علمی
خبر خوانها
جستجوی پیشرفته
سوالات متداول
لیست کلی
ام اس در دنیا
اقدامات انجام شده
گردهمايي ها و سمينارها
اشتراک نسخه چاپی پیام ام اس
کمک و راهنمایی
پیوندها
اخبار جديد
سایرین
مدیریت
شرکت امیدآنلاین
فدراسیون جهانی ام اس


Advertisement

  صفحه اصلي arrow لیست کلی arrow کمک و راهنمایی
داروهمکاران ما در بخش مددکاری اجتماعی با رعايت ارزشهاي انساني و قبول منشور اخلاقي جهاني مددکاران و اصول اساسي آکادميک حرفه اي همچون اصل فرديت – اصل خودرهبري – درک موقعيت مددجو – اصل مشارکت مددجو در فعاليتها – اصل رازداري حرفه اي – اصل خودآگاهي مددکار و ساير موارد ، تلاش مي کنند تا در جهت پيشرفت و توسعه استعدادهاي نهفته مددجو ، براي مقابله با مشکلاتي که مددجو در محيط اجتماعي خويش با آن مواجه است ، همياري و همراهي نمايند.
ارسال یادداشت (1 یادداشت)

کمک و راهنمایی چاپ ارسال به دوست
نویسنده Administrator   
۰۵ فروردين ۱۳۸۶
فهرست صفحات
کمک و راهنمایی
صفخه 2
صفخه 3

 

انجمن ام اس ايران باور دارد که امروزه مددکاران اجتماعي حرفه اي (social workers) بعنوان عناصر کليدي از تيم درماني محسوب شده و از آنجا که عملکرد اين حرفه انساني يک روش باليني است ، بمثابه بازوي اجرايي کمکي و قوي ميتواند اطلاعات مفيد و سودمندي را دربـاره بيمار – خانواده او و اوضاع اقتصادي و اجتماعي و يا مجموعه شرايط و فضايي که بيمار در آن بسر مي برد تهيه و در اختيار ساير افراد تيم توانبخشي و درمانگران قرار دهد.

بعبارت ديگر مددکاران با انجام پي گيريهاي مداوم از وضعيت بيمار و برقراري يک رابـطه حرفه اي ، حلقه مناسبي بين بيمار – خانواده بيمار و ساير نفرات تيم توانبخشي و بازتواني اجتماعي بيمار خواهد بود.

با اين نگاه ، اين حرفه بعنوان يکي از شيوه هاي انطباق و سازگاري مددجو با محيط زندگي ، تلاش دارد تا مددجو را در مسير بهبود کارکرد اجتماعي (social function) کمک نموده تا در اين دنياي ناشناخته خود را بيابد و تا حد ممکن مشکلات بين خود و نظام اجتماعي اش را تعديل کند.

همکاران ما در اين بخش با رعايت ارزشهاي انساني و قبول منشور اخلاقي جهاني مددکاران و اصول اساسي آکادميک حرفه اي همچون اصل فرديت – اصل خودرهبري – درک موقعيت مددجو – اصل مشارکت مددجو در فعاليتها – اصل رازداري حرفه اي – اصل خودآگاهي مددکار و ساير موارد ، تلاش مي کنند تا در جهت پيشرفت و توسعه استعدادهاي نهفته مددجو ، براي مقابله با مشکلاتي که مددجو در محيط اجتماعي خويش با آن مواجه است ، همياري و همراهي نمايند.

بديهي است انجمن ام اس ايران اکنون با داشتن قريب ۵۰۰۰ عضو بيمار داراي پرونده و قبول مسئوليت بخش مددکاري توسط سرکار خانم محسني نيا و چند نفر داوطلب خدمت در اين بخش ، قادر به پاسخگويي در شان انجمن نبوده و ضرورت دارد تا با شکل گيري هر چه سريعتر ساير دفاتر و شعبات انجمن در همه استانهاي کشور و به تبع آن هسته هاي مددکاري استانها با آموزش لازم اين وظيفه سنگين تقسيم ، تا دفتر مرکزي انجمن با تهيه و اجراي يک نقشه عملي ، وظيفه اصلي و ستادي خود را تعقيب و پيگيري نمايد.


یادداشت های بازدید کننده گان

نویسنده مهمان(مهمان) در تاریخ ۱۵/۰۶/۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۱۴
من می خواستم درمورد ثبت نام برای سهام عدالت اطلاعاتی بدست بیارم لطفا راهنمای کنید

نویسنده مهمان(مهمان) در تاریخ ۱۱/۰۶/۱۳۸۷ ساعت ۱۹:۰۱
سلام من یک پسر 27 ساله ساکن خ پیروزی هستم.برادر من نیز به ام اس مبتلاست و کم و بیش نسبت به این بیماری آگاهی دارم. میخواهم با یه دختر 25 ساله مبتلا به این بیماری ازدواج کنم که این فرشته به شدت مخالفت می کند و به راحتی از کنار من عبور می کند.  
- چطوری میتوانم اعتمادش را جلب کنم تا رویاهای زیبایم را باور کند؟ 
-چگونه نگرانیهایش را برطرف کنم؟ 
-چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟ 
با تشکر از همه عزیزان و با امید شفای همه بیماران دنیا 
11/6/87 ا.خ

نویسنده مهمان بندری(مهما در تاریخ ۰۴/۰۶/۱۳۸۷ ساعت ۲۲:۰۴
داروی تای سبری و داروی کوپاکسین چگونه دارویی است قیمت و محل تهیه کجاها هستند.

نویسنده یکی از بیماران ا در تاریخ ۱۰/۰۸/۱۳۸۷ ساعت ۱۵:۳۵
سلام لطفاً اسم دارو را به همراه قیمت و محل خرید در استان خراسان رضوی را بدهید

نویسنده مهمان(مهمان) در تاریخ ۱۶/۰۸/۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۱۵
سلام حدود4 ساله ام اس دارم واز آوونكس(خارجي)استفاده مي كنموبعلت هزينه اش چندماهه كه از سينووكس(ايراني)استفاده مي كنم والان حدود 2هفته است موهايم ريزش مي كند آيا امكان دارد ازنوع ايراني آن باشد؟ 
ودرضمن تاكي بايد دارومصرف كنم

نویسنده مهمان(مهمان) در تاریخ ۱۹/۰۸/۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۵۹
سلام من مبتلا به ام اس هستم حدود دو سال است ولي فقط سال اول بود كه علائم اين بيماري را داشتم هيچ دارويي مصرف نمي كنم نمي دانم شايد به قول دكترم يا خيلي خفيف است يا از بين رفته امكان دارد ..؟تا سرگيجه مي گيرم از نگراني ميميرم

نویسنده زهرا (مهمان) در تاریخ ۱۹/۰۸/۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۲۳
سلام من می خواستم در مورد سهمیه بنزین و ارم طرح ترافیک برای بیماران ام اس اطلاعاتی را به من بدهید . 
ممنون

نویسنده bernadet در تاریخ ۲۵/۰۸/۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۵۰
سلام در پاسخ به دوستمون که گفته ریزش مو داره باید بگم من هم 4سال و نیم از آونکس استفاده کردم و حدود 6 ماهه که از ایرانی استفاده می کنم من هم متوجه ریزش بیش از حد موهام شدم بهتره با دکترت مشورت کنی می خوام موهام رو کوتاه کنم شاید کمتر بشه در ضمن اونقدر از دکترم پرسیدم تا کی باید از سینووکس استفاده کنم کچلش کردم.تزریق سینووکس از این که یه حمله ی دیگه بهت دست بده،بهتر نیست؟توکل به خدا زیاد بهش فکر نکن بهتره سرتو گرم کنی مراقب باش نسوزی...

نویسنده مهمان(مهمان) در تاریخ ۲۷/۰۸/۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۱۸
با سلام . من حدود 3 سال است به بيماري ام اس مبتلا است و تقريبا 2 سال پيش دكترها به بيماري او پي بردند.حدود 1.5 است كه داروي ربيف استفاده ميكند و بيماري او اصلا پيشرفت نكرده و مشكلي ندارد حال به جهت گران بودن دارو ناچار شدين از داروي ايراني استفاده كنيم. خواستم آماري از روند بيماري در بيماراني كه ام اس خفيف دارند ( هنوز علائم حاد بيماري را ندارند )و داروي ايراني مصرف كرده اند در صورت امكان برايم ارسال كنيد.و نيز عوارض مصرف داروي ايراني را. 

نویسنده 1357 در تاریخ ۰۷/۰۹/۱۳۸۷ ساعت ۱۸:۴۴
با سلام من به تازگي به اين بيماري مبتلا شده ام .فعلا مشكلي ندارم .نمي دانم اين بيماري در اينده چه مشكلاتي ايجاد ميكند؟ ايا عواقب خطر ناكي دارد.نظرسنجی
میزان رضایت شما از فعالیت های انجمن ام اس ایران چگونه است؟
  
محبوب ترین ها

© تمامی حقوق نرم افزاری این وب سایت در اختیار شرکت امیدآنلاین می باشد.