جهت جستجو در مطالب وب سایت انجمن ام اس ایران ؛ کلمه کلیدی مورد نظر را در بخش زیر وارد کرده و کلید Enter را بر روی صفحه کلید بفشارید .

 

صفحه اصلي
مطالب علمی
جستجوی پیشرفته
سوالات متداول
لیست کلی
ام اس در دنیا
اقدامات انجام شده
گردهمايي ها و سمينارها
اشتراک نسخه چاپی پیام ام اس
پیوندها
سایرین
مدیریت
شرکت امیدآنلاین
فدراسیون جهانی ام اس


Advertisement

  صفحه اصلي arrow مطالب علمی arrow تازه های علمی arrow اميدهاي تازه در درمان ام اس
داروهمکاران ما در بخش مددکاری اجتماعی با رعايت ارزشهاي انساني و قبول منشور اخلاقي جهاني مددکاران و اصول اساسي آکادميک حرفه اي همچون اصل فرديت – اصل خودرهبري – درک موقعيت مددجو – اصل مشارکت مددجو در فعاليتها – اصل رازداري حرفه اي – اصل خودآگاهي مددکار و ساير موارد ، تلاش مي کنند تا در جهت پيشرفت و توسعه استعدادهاي نهفته مددجو ، براي مقابله با مشکلاتي که مددجو در محيط اجتماعي خويش با آن مواجه است ، همياري و همراهي نمايند.
ارسال یادداشت (7 یادداشت)

اميدهاي تازه در درمان ام اس چاپ ارسال به دوست
نویسنده دکتر هوشمند   
۰۸ فروردين ۱۳۸۶
در حال حاضر یک کار تحقیقاتی در میلان ایتالیا درباره داروی خوراکی فینگولیمود در حال انجام است. این دارو مانند داروی تایسابری، پاسخ سیستم ایمنی را که به نظر می‌رسد در ایجاد ام اس نقش داشته باشد مهار می‌کند. در حال حاضر یک کار تحقیقاتی در میلان ایتالیا درباره داروی خوراکی فینگولیمود در حال انجام است. این دارو مانند داروی تایسابری، پاسخ سیستم ایمنی را که به نظر می‌رسد در ایجاد ام اس نقش داشته باشد مهار می‌کند. فعلا کار روی این دارو در فاز 2 قرار دارد و امید است که نتایج فاز 3 مطالعه تا سال 2009 منتشر شده و نتایج تحقیقات برای دریافت تاییدیه سازمان غذا و دارو برای ورود به بازار قانع کننده باشد. در نتایج تحقیق که تاکنون ارائه شده، 173 بیمار که به فرم عودکننده ام اس مبتلا بودند به مدت 3 سال از این داروی خوراکی استفاده نمودند و بیش از 67% آنها بعد از 3 سال هیچ عودی نداشتند و میزان عود سالانه در کل بیماران 2/0% بوده است. تفاوت این دارو با سایر داروهای خط اول در درمان فرم عودکننده ام اس این است که برخلاف داروهای موجود، خوراکی می‌باشد. شایعترین عوارض دارویی که تاکنون دیده شده شامل سرماخوردگی، سردرد و خستگی بوده ما موارد کمی از کانسر پوست نیز دیده شده است. مطالعات بیشتر درباره اثربخشی و عوارض جانبی این دارو در دست انجام است.
آخرین بروز رسانی ( ۱۳ آبان ۱۳۸۷ )

نظرسنجی
میزان رضایت شما از فعالیت های انجمن ام اس ایران چگونه است؟
  
محبوب ترین ها

© تمامی حقوق نرم افزاری این وب سایت در اختیار شرکت امیدآنلاین می باشد.